top of page
Laps ootab jõule ja soovib olla osaline meeldivate üllatuste tegemises. Lapse rõõm on siiras ja tõeline. Ebameeldivaks tõeks on aga paraku see, et paljude laste pühaderõõm lõpeb täiskasvanute alkoholi tarvitamise tõttu. Laste jaoks tagab imelised jõulud ainult täiskasvanute turvaline kohaolek.

Jõulud on hea võimalus õppida pühademeeleolu loomist ilma meeli muundavate aineteta ja õpetada seda oskust ka oma lastele. Jõulud on laste püha ja lapsepõlve jõulumälestused püsivad kogu elu. Kingime siis igale lapsele kained jõulud!

"Kindlasti tuleb meil sellel imeilusal õhtul varuda laua aukohta lastele. Kohelda neid lauas lugupidavalt ja võrdsetena. Lasta neil rääkida ja vastata nende repliikidele, meenutama häid kombeid, aga mitte käsutada väita või oiata valgele linale kukkunud vorstitüki pärast. Ja naerma nendega koos, sest on ju nii tore aeg. 

Seda kõike on palju parem nautida ja meelde jätta kaine peaga."

           

Loone Ots, MTÜ Lastekaitse Liit president 

Mis oleks lapsele parimaks jõulukingiks?

"Tihti arvatakse, et kõige ebameeldiva unustamise juures on abi klaasist veinist või pudelist õllest ning rõõmustamiseks ja tähistamiseks tuleb tõsta pokaal šampusega. See ei ole õige – inimene ei vaja alkoholi! Küll aga vajame me kõik lähedust, hoolivust, armastust ning seda, et võiksime olla üksteise jaoks tähtsad ja kallid. Nõnda, nagu Jumal tuli jõuluööl meie juurde, laskus meie silmade kõrgusele, sest ta hoolis inimesest, peame ka meie oskama jõulude ajal märgata neid, kes on nõrgemad, väetimad ning vajavad eriliselt meie hoolt ja eeskuju." 

Urmas Viilma, EELK peapiiskop

"Peaaegu võõraks jäänud vanaisa-vanaema juures oleks ju ehk toregi olnud, kui jõulud ei oleks tähendanud nende jaoks viinapudeleid laual, käpuli ja hädapärast voodini roomamist, purjus külasõpru laua ääres, lastele seljapööramist ja vaid oma huvide ja “rõõmudega” arvestamist."

Averonika Beekmann, pereema ja õpetaja

"Jõulud on rahu ja mööduva aasta meenutamise aeg. Aeg millal ollakse koos oma lähedaste, sugulaste, vanemate, lastega. Öeldakse ju küll, et alkohol on tarkade inimeste jook. On küll, kuid jõuluajal võiks tarkust ka ilma alkoholita tunda ja teistega jagada. Alkohol ei sobi jõuluaega ning andke seda eeskuju ka oma lastele ja lähedastele."

Märt Ots, Konkurentsiameti peadirektor

bottom of page